Park Narodowy Gór Stołowych

www.pngs.com.pl

Stolové hory na česko-polském pomezí...z vyhlídky koukáte na Broumovské stěny, na druhou stranu dohlédnete skoro až na Praděd...patří k srdcovkám (tedy minimálně k těm mým :-)).

Léto bylo v plném proudu, ale už jsem cítila za dveřmi podzim a boty toulavý byly neklidné...couráním se po mapách v nedalekém okolí byl směr najednou jasný. Tam bude náš cíl na konci léta, ty Gory stolowe musíme vidět.

Pátek se přiblížil a my se vydaly směr Klodsko, kde bylo naplánováno navštívit tamní vojenskou pevnost Twierdza Kłodzko, prohlídnout si trochu město a pokračovat až do národního parku Gor, kde jsme chtěly najít nějaké fajn místo k přenocování ve stanu. A jak už je na mých výletech zvykem, do prvního výletního dne nám krásně pršelo...vydatně a dlouhodobě :-)

Než padla tma, ještě jsme se podívaly do malé obce Radkow na úpatí skal, zastavily jsme se v obci Wambierzyce, kde jsme prošly křížovou cestu Wambierzycka Kalwaria a pak už nás čekala jen stavba stanu, ohýnek a brzké uhnízdění ve spacáku (protože co jiného v deštivém dnu).

mapa - 1. den a kemp

Vstáváme brzy, je toho před námi hodně, dnes nás čeká krásná procházka Hejšovinou Szczeliniec Wielki. Přesouváme se autem do vesničky Karlów, která je naším výchozím bodem dnešního výletu - viz mapa - 2. den.

Celou sobotu jsme pak strávily procházením se Hejšovinou a při pozdním odpoledni jsme pokračovaly autem do lázeňského městečka Kudowa zdroj. Za odměnu za zdolání Hejšoviny nás pro dnešek čekala normální postel, kávička a hlavně dobrý smažený pstruh, jak je v Polsku zvykem (ubytování jsme našly náhodně, na mnoha domech jsou poutače "noclegi", stačí zazvonit a domluvit se.)

Neděle - ve znamení pohodové snídaně na promenádě, procházky v Bludných skalách a návrat...

mapa - 3. den

Bledné skály jsou ideálním výletem pro rodiny, člověk zaparkuje něco kolem 5 km od skalního města a hezkou procházkou se dostane za chvíli na skalky, kde jsou velmi hezky upravené trasy. Provětráme svou fantazii a lámeme si hlavu, jaké asi zvíře ta či ona skála zpodobňuje...a někdy je až komické se mezi některými skalami protáhnout :-)

Fotogalerie - PL-KLODZKO-11.09.2015

Fotogalerie - PL-GORY STOLOVÉ,KUDOWA ZDROJ-12.09.2015

Fotogalerie - PL-BLEDNÉ SKÁLY,KUDOWA ZDROJ-13.09.2015